Naša spoločnosť sídli v Košiciach a svoju činnosť zahájila pôvodne ako fyzická osoba pred bezmála 30 rokmi. V závere roka 2000 došlo k transformácii, ktorej výsledkom bolo založenie UNI, spol. s r.o. 29.1.2001. Hlavným predmetom našej činnosti je výroba sladkého, slaného pečiva, ako aj ďalších pekárenských, cukrárenských výrobkov a, samozrejme, výroba rôznych druhov chleba a bieleho pečiva.

Vo výrobe staviame na tradičných a osvedčených receptúrach bez použitia stabilizátorov a iných zlepšujúcich prípravkov a na kvalitne odvedenej práci našich zamestnancov. Šikovné ruky našich pekárov nevedia nahradiť stroje ani na začiatku 21. storočia. Jednou z najdôležitejších priorít  pri tak zložitej činnosti, akou je remeselná pekárenská a cukrárenská práca, je dosahovanie a udržiavanie maximálnej kvality všetkých výrobkov. Vo výrobe sme k tomu nútení nielen legislatívnymi predpismi, ale predovšetkým nárokmi našich zákazníkov. Kvalita dnes nie je len vecou kvalitných surovín či technologických zariadení, ale predovšetkým otázkou kvalitných ľudí a kvalitného riadenia vo vnútri spoločnosti. Veľký dôraz v rámci výroby a expedície nášho tovaru kladieme na nadštandardne hygienicky vyhovujúci stav celého výrobného procesu, ktorý je m.i. v súlade s normami EÚ. Hygienicko-technologický režim výroby, kvalitne vypracovaná analýza rizík-HACCP a naše ďalšie vnútorné súvisiace predpisy zabezpečujú hygienickú nezávadnosť našich produktov.

Počas našej existencie sme si získali stálych zákazníkov a odberateľov a  stabilné  postavenie na trhu. Medzi našich zákazníkov patria spoločnosti prevádzkujúce siete potravín a supermarketov či obchodné domy a hypermarkety nadnárodných spoločností v Košiciach či Prešove. Vďaka kvalite, poskytovanému servisu a vybudovanej odberateľskej sieti sme dominantným výrobcom jemného pečiva v rámci nášho regiónu. Dopravu celej našej produkcie zabezpečujeme vlastnými dopravnými prostriedkami a rozvoz operatívne prispôsobujeme potrebám našich zákazníkov. Zároveň sa snažíme rozširovať sieť našich vlastných predajní v Košiciach a okolí, v závere roka 2022 sme spustili do prevádzky aj náš E-shop, ktorým sa snažíme reflektovať na aktuálne požiadavky trhu.

Vitajte teda ešte raz na webe našej remeselnej pekárne a cukrárne s bezmála 30-ročnou tradíciou a ak ešte nie ste našim zákazníkom, tak veríme, že sa ním čoskoro stanete s pozitívnou skúsenosťou.

Tradičné produkty našej remeselnej pekárne a cukrárne UNI Košice, si môžete vychutnať aj po vašom nákupe v niektorej z našich vlastných predajní v Košiciach či aj v obci Valaliky a Čaňa. Naše výrobky však zakúpite aj v sieti FRESH, Kaufland, Milk Agro, Klas, Jednota, Karmen, CBA a sú zavážané aj pre stravovacie zariadenia v zriadovateľskej pôsobnosti mesta Košice a Košického samosprávneho kraja. Taktiež naše výrobky zakúpite aj vo väčšine ďalších dobrých predajní potravín v Košiciach a Prešove.

Pekáreň UNI darovala deťom, ženám a seniorom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine niekoľko desiatok tisíc kusov pečiva a chleba. Chceli sme pomáhať aj naďalej, avšak v takomto objeme to už ďalej na vlastné náklady nešlo. Preto sme sa rozhodli hľadať riešenia, ako pomáhať naďalej. Po zverejnení našej výzvy nás oslovilo niekoľko ľudí a firiem, ktoré nám v tejto dôležitej činnosti chceli pomôcť a tak sme sa rozhodli s pomocou priateľov a nadšencov vytvoriť projekt chliebpreukrajinu.sk